Historie školy

HISTORIE KLUBU AIKIDO JIGOKU DOJO PRAHA


Škola bojového umění Aikido Jigoku Dojo Praha je dojo, které bylo založeno v roce 2018 Ondřejem Vrbským (toho času 2. dan Aikikai), jako technická návaznost na jeho mateřské dojo Aikido Ikeda Dojo Beroun, vedené Miroslavem Šmídem (t.č. 5. dan Aikikai, člen Technické komise Slovenské Aikido Asociace). Po několika měsících cvičení v prostorách Tiger Gymu Luka jsme se přesunuli do Fakultní ZŠ Brdičkova. "Moderní tzv. gym je plný ruchu ideální pro náboj ke cvičení bojových sportů, ale praktikování BUDO je spíše tichou a intimnější záležitostí, proto mi tělocvična v FZŠ na pražských Stodůlkách přišla jako vhodnější místo", vysvětluje zakladatel klubu.
Jako vize pro "trademark" klubu byl návrat k původním kořenům Aikido a rozvoje jeho bojového ducha, které lze vidět u učení O-senseie, a propojit jejich využití v moderní právní společnosti. Aikido je bojové umění, které obsahuje zdraví nebezpečné i likvidační techniky a proto v klubu Aikido Jigoku Dojo Praha cvičení úzce propojujeme se znalostí sebeobrany a práva, aby každý student byl obeznámen s mantinely, které nám právní řád České Republiky vyhraňuje. "Sebeobrana však neznamená pouze pár vybraných technik, ale zejména nauka o strategickém chování a snaze konfliktům se maximálně vyhýbat. Proto během tréninků vyučujeme nad rámec Aikido i tyto metody, jelikož si myslím, že pokud se někdo věnuje bojovým uměním, měl by znát i možné důsledky jeho použití a co vše umožňuje zákon", dodává učitel.
Vyučujeme systém vytvořený japonským učitelem Masatomi Ikedou (7. dan Aikikai), avšak opíráme se i o zkušenosti získané za dlouhá léta cvičení od různých učitelů Aikido. A nejen jich. Hledáme společné jmenovatele a propojenost s ostatními bojovými uměními, aby naše umění bylo co nejkomplexnější.
Aikido dojo je místo nejen pro fyzický trénink, ale také slouží jako místo k poznávání nových přátel a rozvoji mezilidských vztahů. Klub Aikido Jigoku Dojo Praha je rodinné dojo a naší prioritou je poskytnutí přátelské atmosféry během společného setkávání se nejen při cvičení, ale i mimo něj. Garantujeme osobní přístup a menší skupinky studentů max. do 10 osob, abychom se mohli každému žákovi dostatečně věnovat během cvičení.
Studentská léta v Aikido Ikeda Dojo Beroun
Studentská léta v Aikido Ikeda Dojo Beroun
Můj učitel Miroslav Šmíd v AID Beroun
Můj učitel Miroslav Šmíd v AID Beroun
Aikido Jigoku Dojo Praha - nové prostory v FZŠ Brdičkova, Praha - Stodůlky
Aikido Jigoku Dojo Praha - nové prostory v FZŠ Brdičkova, Praha - Stodůlky
Nové tréninky v Aikido Jigoku Dojo Praha, rok 2018
Nové tréninky v Aikido Jigoku Dojo Praha, rok 2018
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one